Vatandaş Kesin Hesap Raporu, Açık Veri ve Açık Kaynak ile Kamu Mali Analiz Teknikleri Konulu Yaygınlaştırma Eğitimi Düzenlendi

Bakanlığımız ile İtalya Maliye ve Ekonomi Bakanlığı arasında “TR/2012/IB/ST/01-Genel Yönetim Mali İstatistiklerinin Sunumu ve Kullanımına İlişkin Kapasitenin Geliştirilmesi” başlıklı bir eşleştirme projesi yürütülmektedir.

Bu proje ile Avrupa Birliği ve uluslararası veri dağıtım ve yayınlama standartlarına uyum sağlanması hedeflenmiş ve bu çerçevede farklı kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarını dikkate alan bir kurgu ile veri madenciliği, kamu mali analiz teknikleri, erken uyarı sistemleri ve vatandaş bütçesi alanlarında 4 temel sonucun elde edilmesi planlanmıştır.

Yedi farklı coğrafi bölgeden belirlenen her ilden temsilcilerin eğitilmesi, bu katılımcıların da kendi birimlerini eğitim aldıkları konularda bilgilendirmesi Projenin temel faaliyetlerindendir. Bu amaçla, Muhasebat Genel Müdürü Ertan ERÜZ’ün de katılımıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 37 ilden 115 katılımcının yer aldığı eğitimde; Vatandaş Kesin Hesap Raporu, Açık Veri ve Açık Kaynak ile Kamu Mali Analiz Teknikleri konularında sunumlar gerçekleştirilmiştir.

Detaylara http://twinningproject.muhasebat.gov.tr/en/home/ adresinden ulaşılabilir.

Etkinlikten Fotoğraflar